Наука

Обсяг спожитої кави може бути закладений в генах

До такого висновку прийшли вчені з Австралії, провівши масштабне дослідження за участю майже 400 тисяч осіб.

Image by stokpic from Pixabay

Робота опублікована в The American Journal of Clinical Nutrition. В Австралії кожен четвертий чоловік і кожна п’ята жінка страждають від високого артеріального тиску, який можна назвати фактором ризику розвитку багатьох хронічних захворювань, включаючи інсульт, серцеву недостатність і хронічне захворювання нирок.

Вчені з Університету Південної Австралії використовували дані 390 435 учасників європейського походження віком від 39 до 73 років з Британського Біобанку. Їм вдалося з’ясувати, що люди, які мають високий кров’яний тиск, стенокардію і аритмію, з більшою ймовірністю п’ють менше кави або вживають напій, який не містить кофеїну, а також не п’ють кави взагалі. З цього можна зробити висновок: той, хто п’є багато кави, ймовірно, більш стійкий до кофеїну на генетичному рівні, ніж той, хто вживає менше цього напою.

Таким чином, на думку дослідників, людина несвідомо сам регулює споживання кави. Причинно-наслідкові зв’язки були отримані за допомогою менделєєвської рандомізації і порівняльної характеристики серцево-судинних проблем досліджуваних – артеріального тиску і середньої частоти серцевих скорочень.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що кількість уживаної кави може бути запрограмовано генетично і виступати індикатором нашого кардіологічного здоров’я. «Якщо ваше тіло говорить вам, що пити зайву чашку кави не варто, ймовірно, на те є причина, – коментує перший автор дослідження Еліна Хіппёнен. – Слухайте своє тіло, воно занадто добре знає про ваше здоров’я, ніж ви думаєте ».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button