Головна / Всесвіт / Пояснена загадкова поведінка гігантських планет

Пояснена загадкова поведінка гігантських планет

Астрономи з Каліфорнійського університету в Санта-Круз розкрили загадку, чому газові екзопланети-гіганти часто мають витягнуті орбіти, хоча мають велику масу, що перешкоджає змінам в обертанні навколо зірки. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники провели комп’ютерне моделювання сотень планетних систем, кожна з яких мала 10 планет, що обертаються по кругових орбітах. Кожна симуляція відрізнялася від іншої масами небесних тіл і загальною масою системи. Еволюція моделі протікала протягом часу, еквівалентного 20 мільйонів років.

Результати показали, що в ході еволюції планетної системи газові гіганти виявляються на близьких орбітах, що призводить до одночасної взаємодії між кількома масивними тілами. Це виявляється достатнім, щоб відкинути планету з кругової орбіти на витягнуту. При цьому планетні системи з найбільшою загальною масою виробляли найбільш газові гіганти з найбільш витягнутими орбітами.

Газові гіганти з найбільшою масою виникали при злитті планет трохи менше, які знаходяться на відстані від однієї до восьми астрономічних одиниць (одна астрономічна одиниця дорівнює відстані від Землі до Сонця) від рідної зірки.