Всесвіт

Пояснена загадкова поведінка гігантських планет

Астрономи з Каліфорнійського університету в Санта-Круз розкрили загадку, чому газові екзопланети-гіганти часто мають витягнуті орбіти, хоча мають велику масу, що перешкоджає змінам в обертанні навколо зірки. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники провели комп’ютерне моделювання сотень планетних систем, кожна з яких мала 10 планет, що обертаються по кругових орбітах. Кожна симуляція відрізнялася від іншої масами небесних тіл і загальною масою системи. Еволюція моделі протікала протягом часу, еквівалентного 20 мільйонів років.

Результати показали, що в ході еволюції планетної системи газові гіганти виявляються на близьких орбітах, що призводить до одночасної взаємодії між кількома масивними тілами. Це виявляється достатнім, щоб відкинути планету з кругової орбіти на витягнуту. При цьому планетні системи з найбільшою загальною масою виробляли найбільш газові гіганти з найбільш витягнутими орбітами.

Газові гіганти з найбільшою масою виникали при злитті планет трохи менше, які знаходяться на відстані від однієї до восьми астрономічних одиниць (одна астрономічна одиниця дорівнює відстані від Землі до Сонця) від рідної зірки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть