Технології

Вчені створили бинт нового покоління для поранених солдатів

Вчені з Відомства військово-морських досліджень США (ONR) розробили нову перев’язочну систему для солдатів, яка сильно підвищить шанси на виживання після серйозного поранення.

90858033d941d7e1d9eb9b4a27b34538
Кращим способом порятунку життя пораненого є швидка евакуація в лікарню, проте, перш ніж його відправлять туди, може пройти від декількох годин до декількох днів. Тому перев’язувальні роботи в польових умовах вимагають від медиків особливої акуратності і досвіду, щоб звести до мінімуму втрату крові від отриманого поранення. Основною проблемою цього процесу на даний момент є те, що сучасні бинти не в змозі належним чином захистити рану від проникнення небезпечних бактерій і при цьому утримувати кровотечу протягом тривалого періоду часу.


Новинка від компанії Battelle, розроблена в партнерстві з Відомством військово-морських досліджень США (ONR), отримала назву ACCSIL і являє собою перев’язочну систему нового покоління. Як заявляють розробники, новий бинт дозволить зберегти життя солдатам з серйозними пораненнями протягом 72 годин.

Читайте також: 

ACCSIL складається з двох частин. Зовнішня оболонка бинта розроблена, щоб точно повторювати форму кінцівок і тим самим герметизувати рану, що дозволяє зупиняти кровотечу, стримувати небезпечні бактерії і підтримувати температуру тіла в межах норми. Внутрішня оболонка містить шар біологічних агентів, які залишають рану вологою і її просочують спеціальними хімікатами, виділяють антибіотики і знеболювальні препарати.

ONR планує протестувати нову перев’язочну систему в польових умовах в найближчі кілька років. Якщо вона виявиться дійсно ефективною, її почнуть використовувати в американській армії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть