Технології

Вчені створили ідеально слизьке покриття для унітазів

Дослідники з Пенсильванського університету створили два типи спреїв, обробка якими поверхні унітазу робить її ідеально слизькою — а відходи людської життєдіяльності майже не залишають на ній слідів. За прогнозами вчених, розробка дозволить знизити витрата води на користування туалетом майже в десять разів. Стаття опублікована в журналі Nature Sustainability.

Запаси прісної води на Землі обмежені — за прогнозами ВООЗ, до 2025 року половина світового населення буде проживати в районах, для яких характерний дефіцит води. Водночас при кожному змиванні унітаз використовує від 3 до 6 л вод, яка рідко проходить процес очищення і використовується повторно.

Щоб вирішити проблему з перевитратою прісної води, а також захищати поверхню від скупчування потенційно небезпечних мікроорганізмів, дослідники створили водовідштовхувальний матеріал, який при цьому робить поверхню унітазу майже ідеально слизькою.

Матеріал, який наноситься у вигляді спрею, складається з полімерних ниток із з’єднань кремнію і вуглеводнів, а також звичайної силіконової мазі. Спочатку поверхня обробляється спиртом, потім на неї наноситься кремнієво-вуглецевий склад — а після цього силіконовий шар.

«Коли ми нанесли це покриття на туалет в нашій лабораторії і скинули на нього синтетичний аналог відходів людської життєдіяльності, вони повністю сповзли по стінках і впали у воду, не залишивши ніяких слідів. Покриття витримує 500 змивань і дозволяє приблизно в 10 разів зменшити витрату води. Для нього не потрібні які-небудь спеціальні інструменти і реактиви для відновлення» – стверджує Цзин Ван, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button