Земля

Вчені створили модель машини часу

Вчені з австралійського Квінслендського університету створили комп’ютерну модель, що дозволяє здійснювати подорожі в часі. Фізикам вдалося відправити у минуле два фотони, які успішно повернулися назад, незважаючи на те, що одна з цих частинок зустрілася в минулому з собою.

61253f5b9f58d3ac6285ae64f126b994

Австралійські вчені-фізики з Квінслендського університету задалися метою створити комп’ютерну модель подорожі в часі. Через деякий час їм це вдалося. Судячи з інформації, що надійшла з західної преси, дослідники планували довести передбачення 1991 року щодо зміщення квантової частинки в часі. Мова про подорож людини або якого-небудь спеціального апарата в даному випадку не йшла, а все зводилося до переміщення елементарної частинки.

Фізикам вдалося створити модель перекидання одного фотона через так звану кротову нору в просторі і часі. Було розглянуто два варіанти розвитку подій. У першому випадку в силу вступав парадокс, при якому квантова частинка минулого взаємодіяла сама з собою. У другому фотон опинявся замкнутим у часоподібну криву і позбавлявся можливості коли-небудь звідти повернутися у тимчасову спіраль. Обидва випадки, на думку дослідників, об’єднують в єдине ціле дві різні теорії: квантову механіку і теорію відносності Альберта Ейнштейна.

Нагадаємо, першим про подорожі часу заговорив великий Альберт Ейнштейн, який довів можливість тимчасових переміщень. Незважаючи на це науковий світ досі скептично ставився до цієї ідеї, так як при зустрічі мандрівника в часі зі своїми предками станеться катастрофа – ця людина просто не з’явиться на світ.

Правда цю теорію, що отримала назву “парадокс дідусів”, виключає принцип невизначеності Гейзенберга. Тому не дивно, що австралійським вченим, що об’єднали теорію відносності з квантовою механікою, вдалося довести, що, як мінімум, фотон може зустрітися з самим собою в минулому без катастрофічних наслідків для себе в сьогоденні.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button