Земля

Вчені створили молекулу для знищення широкого спектру вірусів

Вченим з Інституту біоінженерії і нанотехнологій в Сінгапурі спільно з фахівцями дослідницького центру IBM вдалося створити складну по структурі молекулу для боротьби з різними видами вірусів. Штучна частка руйнує глікопротеїнові оболонки вірусів і з однаковою результативністю знищує як Еболу, так і герпес і грип.

Вірусні інфекції викликають серйозне утруднення у фахівців, оскільки здатні досить швидко пристосовуватися до лікарських препаратів, і ті вже не представляють для них загрози. Саме тому опір таким вірусам як Ебола і Зіку виявляється настільки складним завданням. Але дослідники змогли певною мірою наблизитися до її вирішення.

Вчені прийняли рішення приділяти увагу не ДНК або РНК вірусу, які вміють швидко видозмінюватися, а зосередитися на атаці його поверхні. Оболонка вірусу складається з глікопротеїнів, які дають можливість частці потрапляти в клітину господаря.

Фахівці синтезували макромолекулу, компонент якої привертає до себе такі частинки, і при цьому з’єднує їх з білками, що знаходяться на її поверхні. Крім того, складна молекула має маннозой – тип цукру, який прикріплюється до здорової клітини, що відповідає за імунітет. Тим самим він зупиняє вірус і перешкоджає зараженню. Макромолекула також містить компоненти, що дозволяють нейтралізувати рН вірусу і перешкодити його розмноженню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button