Земля

Австралійські аборигени в легенді описали реальне виверження вулкана 37 тисяч років тому

Австралійські аборигени в легенді описали реальне виверження вулкана, яке відбулося 37 тисяч років тому. В оповіданні йдеться про велетня, який звернувся в гору, а з його рота сочилася пекуча лава.

Австралийские аборигены в легенде описали реальное извержение вулкана 37 тысяч лет назад

Вчені вважають, що цей міф описує події сивої давнини. У повній версії фігурують чотири велетні, які здійснюють подорож по Землі, один з яких обернувся горою під назвою Будж-Бім і став випускати лаву, яка залила все навколо. Легенда виникла в племені Гундітжмара і може бути цілком правдивою. В останньому дослідженні говориться, що лавове плато, яке утворилося після виверження, виникло кілька тисяч років тому. Люди, які живуть у цьому районі, могли своїми очима спостерігати це явище природи і передавати розповідь про подію з уст в уста. Якщо це так, то дана історія є однією з найдавніших, що дійшли до цього часу.

Схожі дослідження, три роки тому, показали, що вік лавових полів в Квінсленді становить близько 5 тисяч років. Виверження теж знайшло своє відображення в місцевих легендах племені Гугу-Бадхун. Міф свідчить, що в повітря піднялися стовпи пилу, а на поверхні землі з’явилася діра, звідки пролилася вогняна річка. Якщо такі події насправді відбувалися, то пам’ять про це пронесли крізь 230 поколінь аж до 1970-х років, коли вчені вперше зафіксували історію.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button