Технології

Вчені створили роботизовану тканину, яка вміє повертатися в початкову форму

З’явилася роботизована тканина, яку можна використовувати як вертикально, так і горизонтально. При цьому вона вміє запам’ятовувати свою початкову форму і повертатися до неї після деформацій.

Дослідники на чолі з професором Ребеккою Крамер-Боттігліо створили малопотужну, гнучку і повітропроникну роботизовану тканину, яка вимагає невелику площу для зберігання. Цей матеріал можна застосовувати у вигляді звичайної плоскої тканини або вертикальної конструкції.

Щоб впровадити ці функції в роботизовану тканину, команда використовувала функціональні матеріали і перетворила їх у волокнисту форму. Таким чином, вони змогли інтегрувати їх в тканину, зберігаючи при цьому всі властивості.

Команда використовувала металлоепоксидний композит Field, який може стати гнучким, як латексна гума, або жорстким, як твердий полімер. Вплив на метал Field при певній температурі може надати йому різні властивості – він плавиться при відносно низькій температурі 62 ° C, стаючи м’яким і пластичним, але при кімнатній температурі фіксується в певній формі.

«Металлоепоксидний композит може бути гнучким, як латексна гума, або жорстким, як твердий матеріал. Його початкова жорсткість може стати в тисячу разів більше, в залежності від нагрівання або охолодження. Довгі волокна цього матеріалу можна пришити до тканини, щоб надати їй підтримуючий каркас, який ми можемо включати та вимикати », – твердять дослідники зі Стенфордського університету

Використовуючи ці властивості, команда вчених змогла розробити роботизовану тканину, яка могла не тільки міняти форму, але і ставати несучим матеріалом – утримуючи до 50 грамів ваги. Датчики, які дозволяли тканини виявляти внутрішні і зовнішні зміни і реагувати на них, були виготовлені зі струмопровідного чорнила. Ця нетоксична фарба використовувалася для забарвлення датчиків на тканини.

Для зміни форми дослідники використовували процесор SMA, який можна запрограмувати на запам’ятовування певної форми – наприклад, волокна, що повертається до своєї первісної форми після деформації. Команда вважає, що цю технологію можна використовувати для створення саморозкладних наметів, роботизованих парашутів і допоміжного одягу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button