Екологія

Вчені: Світовий океан нагрівається на 60% сильніше раніше встановленого значення

Співробітники інституту навколишнього середовища Прінстона та інституту океанографії Скріппса провели нові дослідження і встановили, світовий океан нагрівається на 60% швидше раніше встановленого значення. Ці дані істотно змінюють уявлення про роль морів і океанів у формуванні клімату планети.

Учёные: Мировой океан нагревается на 60% сильнее ранее установленного значения

Як відомо, світовий океан поглинає величезну кількість теплової енергії, що виділяється людством. Індустріальний розвиток викидає в атмосферу не тільки вуглекислий газ (CO2), але і тепло, яке поглинає вода. Його кількість в 150 разів перевищує кількість всієї енергії використовується людьми. У результаті відбувається зростання температури води і танення льодовиків. Фахівці провели додаткові дослідження і з’ясували, океанські води значно більше вбирають в себе тепла, ніж вважалося раніше, а отже, попередні розрахунки щодо запобігання глобального потепління слід переглядати. При цьому науковці змогли виміряти температуру води на відносно невеликих глибинах, залишаючись у невіданні, яка ситуація з водами на великих глибинах, і наскільки їх температура зросла за останні два десятиліття.

Тим не менш, навіть наявні результати дослідження призводить до невтішного висновку, що колишні розрахунки по скороченню викидів CO2 в атмосферу необхідно переглядати і коректувати. Людству необхідно ще на 25% скоротити вироблення шкідливих домішок для запобігання катастрофи, хоча поки не вдається досягти навіть тих цифр, що були озвучені раніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button