Головна / Земля / Вчені: Танення полярних льодів може впливати на обертання Землі

Вчені: Танення полярних льодів може впливати на обертання Землі

Наукові діячі з космічного агентства NASA повідомили про зрушення нахилу осі Землі і її руху через зміни клімату і масове танення полярних льодів. Фахівці попереджають про розподіл ваги нашої планети через танення гренландських крижаних брил.

В журналі Science Advances фахівці космічного агентства NASA опублікували доповідь, в якій повідомляється про зміни обертання і нахилу Землі відносно своєї осі через танення полярних льодів. Зміни стану магнітного полюса планети і полярного руху спостерігали ще з 1899 року і за все 20 століття спостерігалося зміщення в бік Канади, а в сучасний час йде зсув у бік Великобританії.

Професор геології з Університету Арізони Джонатан Оверпек поділився з журналістами з The Guardian своєю думкою, що дані зміни відбуваються через життєдіяльність людини, це не буде катастрофічною подією для жителів планети, проте факт слід звернути увагу.

З початку 2000-х в Гренландії стабільно тануло понад 270 трильйонів кілограмів льоду в період одного року, за цей же проміжок часу на заході Антарктики процес танення забирає до 124 трильйонів кілограм. У східних частинах йде приріст крижаних брил у районі 74 трильйонів, що трохи змінює нахил обертання Землі, зміщуючи його на схід.

Вчені запевняють, що небезпеки для людства даний факт не несе.