Головна / Земля / Глобальне потепління може збільшити врожаї

Глобальне потепління може збільшити врожаї

У своєму останньому дослідженні вчені вирішили використовувати нові доступні зразки культур і дані польових експериментів, щоб відповісти на питання про те, як глобальне потепління вплине на сільське господарство.

6920a8ea738da970a120d2422814e422

Багато досліджень стверджують, що в міру підвищення температури зернові культури в усьому світі будуть страждати. Середні значення температури стають непридатними для традиційно вирощуваних культур, при цьому спека, посуха і рідкісні екстремальні опади набувають все більш поширений характер. Однак картина може виявитися дещо іншою.

«Велика частина дискусії навколо кліматичних впливів фокусує свою увагу виключно на змінах температури і кількості опадів. Для того щоб адекватно адаптуватися до мінливих умов, ми повинні розуміти всі залучені чинники », — зазначила Дельфіна Дерінг, вчений-еколог з Колумбійського університету, яка брала участь в дослідженні.

Експерименти, проведені в 1980-х роках, показали, що високий вміст вуглекислого газу в повітрі сприяє нарощуванню біомаси рослин. Починаючи з 1960 року середній глобальний рівень вуглекислого газу в атмосфері виріс більш ніж на чверть. В даний час він становить близько 400 частин на мільйон і, як очікується, продовжить збільшуватися разом із зростанням температури.

У новій роботі дослідники вивчили, як підвищення температури і кількості вуглекислого газу, поряд зі змінами в опадах і хмарності, спільно можуть вплинути на сільськогосподарські культури. Дивно, але вчені виявили, що якщо розглядати збільшення вуглекислого газу в атмосфері в поєднанні з водним і тепловим стресом, то стає очевидним, що, перебуваючи в таких умовах, рослини почнуть більш ефективно використовувати воду до 2080 року.

Таким чином, отримані дані показують, що в той час як сільськогосподарські культури можуть постраждати на початковому етапі, підсумок буде зворотним — підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері може компенсувати рослинам тепловий стрес. Ці висновки особливо важливі щодо коригування методів ведення сільського господарства в міру зміни клімату.

Результати дослідження були опубліковані 18 квітня в журналі Nature Climate Change.