Земля

Великобританію чекає екологічна криза

Популяції ясенів і модрин опинилися під загрозою значного скорочення через катастрофічне зростання хвороб дерев, внаслідок зміни клімату. Про це попередила Британська природоохоронна організація National Trust.

Фото від Kamchatka

Були опубліковані аерофотознімки, на яких видно, як вирубка лісів, необхідна для боротьби зі шкідниками і хворобами, змінює ландшафт країни. Таким чином, десятки тисяч модрин будуть вирубані через вірус Phytophthora ramorum. За невтішними прогнозами, в деяких місцях популяція цього дерева скоротиться на три чверті.

За цими ж прогнозами, 75-95 відсотків популяції ясенів у Великобританії буде втрачено протягом 20-30 років. Повідомляється, що вартість видалення хворих дерев за рік зросла до 3 млн фунтів стерлінгів.

Причиною появи деревних шкідників і хвороб названо зміну погодних умов. Вчені також готуються до появи бактерії Xylella fastidiosa, яка може викликати серйозний стрес і смерть у рослин більш ніж 150 видів, включаючи дуб, вишню, гостролист і волоський горіх. Вона ще не потрапила до Великобританії, проте в інших країнах Європи відбулися великі спалахи.

Крім того, безліч дерев стають жертвами погодних явищ. Наприклад, шторм “Арвен”, який пронісся по деяких районах Англії в кінці листопада. National Trust планує на місці загиблих дерев висаджувати нові для боротьби з подальшими змінами клімату, оскільки дерева є невід’ємною частиною природи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button