Наука

Вчені: Температура по-різному впливає на працездатність чоловіків і жінок

Німецькі вчені провели дослідження і встановили, що температура в офісі по-різному впливає на працездатність чоловіків і жінок. Перші воліють працювати в більш холодних приміщеннях, а другі краще справляються з обов’язками в теплій обстановці.

В експериментах взяли участь 540 студентів Берлінського коледжу. Всі вони проходили тести з розв’язання математичних завдань – складання і множення двозначних чисел без калькулятора. Чоловіки і жінки брали участь у випробуваннях в кімнатах з різною температурою від 16 до 32 градусів за Цельсієм.

Виявилося, що представниці прекрасної статі показують кращу працездатність в тепліших умовах. Планомірне підвищення температури лише збільшували точність і швидкість їх відповідей на запитання. Вченим навіть вдалося вивести певну закономірність: підвищення на 1 градус Цельсія призводило до покращення вирішення завдань на 2%.

У чоловіків між температурою і працездатністю є зворотний взаємозв’язок – чим вище перша, тим гірше друга. Таким чином, представники сильної статі показували найкращі результати в холодних приміщеннях. Проте існує невелика особливість: зниження працездатності чоловіків по мірі зростання температури нижче, ніж збільшення ефективності жінок при тих же умовах.

Вчені відзначили, що дане дослідження потребує продовження та уточнення.

Кнопка «Наверх»
Закрыть