Наука

Вчені: Велоцираптори могли бути теплокровними

Вчені з Єльського університету повідомляють про неймовірне відкриття. В скам’янілих останках велоцирапторів був знайдений протеїн, особливості якого вказували на їх теплокровність.

Стародавні велоцираптори, можливо, були теплокровними, як ссавці або птахи. Оскільки доведено, що у ящерів було присутнє пір’я, вони використовували для підтримки себе і своїх гнізд з яйцями в теплоті. На відміну від рептилій, вони активно полювали і довго переслідували здобич у зграї, що говорить про генерування власного тепла. Раніше це було лише теорією, але тепер вчені з Єльського університету знайшли речові докази подібного феномена.

Цілі галузі науки виникли для розшифровки стародавньої ДНК і непошкоджених білків в останках динозаврів. Тепер же американський палеонтолог Ясміна Віманн винайшла новий спосіб отримання інформації, що міститься у деградованих протеїнах, навіть з окаменілостей віком у сотні мільйонів років. Вона проаналізувала понад 100 зразків за допомогою Рамановської спектроскопії. Віманн розповіла, що залишки білка можуть вказувати на те, чи було вимерла тварина теплокровною. Клітини цих типів тварин мають більш швидкий метаболізм і мають більше реакцій Майяра, які виробляють складні полімери, ніж холоднокровні.

Ссавці, птерозаври і двоногі динозаври, такі як велоцираптори, мали ознаки теплокровності. Однак вони не були повністю такими. Вона підозрює, що здатність повністю зберігати тепло еволюціонувало в стародавніх видів птахів, які є нащадками динозаврів. Повідомляється, що лабораторія в Єльському університеті скоро почне проєкт для дослідження інших останків для підтвердження теорії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button