Земля

Вчені відкрили найпівнічніший острів в світі

Дослідники виявили найпівнічнішу ділянку суші у світі. Острів на північ від Гренландії ще не отримав назви й незабаром може опинитися під водою.

Під час експедиції в липні виявили новий острів. Однак вони думали, що знаходяться на Оодааке. Він претендував на звання самого північного острова на планеті.

«У моєму GPS-навігаторі сталася помилка, яка змусила нас повірити в те, що ми знаходимося на острові Оодаак», – пояснює глава експедиції Мортен Раш з факультету наук про Землю й управління природними ресурсами Копенгагенського університету. – Насправді, ми виявили новий острів на півночі. Це відкриття трохи розширює королівство Данії».

Оодаак знаходиться приблизно в 700 км на південь від Північного полюса, а новий острів знаходиться в 780 метрах на північ від нього.

У заяві Копенгагенського університету, йдеться про те, що «острів ще не названий» і «це найпівнічніша точка Гренландії й одна із самих північних точок суші на Землі». При цьому новий острів знаходиться від 30 до 60 метрів над рівнем моря, а значить може опинитися під водою найближчим часом.

«Ніхто не знає, як довго він буде сушею. В принципі, він може зникнути, як тільки вибухне новий потужний шторм »- роблять висновок вчені.

Автономна данський територія Гренландія привернула увагу ЗМІ у 2019 році, коли колишній президент США Дональд Трамп заявив, що хоче купити арктичну територію. Пропозиція, названа данським урядом «абсурдною», викликала дипломатичний конфлікт, а також сигналізував про відновлення інтересу Америки до регіону. Також він сильно постраждав від зміни клімату. Зростання глобальних температур розтопив льодовики території, що викликало небезпечний підйом рівня моря.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button