Земля

Несподівана знахідка на дні Маріанської западини здивувала вчених

Днями людина вперше занурилася в океан на 10,9 кілометра, поставивши новий абсолютний рекорд. Однак таємничий світ глибин подарував світовій науці «сюрприз», який стривожив вчених по всьому світу.

Неожиданная находка на дне Марианской впадины изумила ученых

Коли підводний апарат Віктора Весково м’яко торкнувся дна Маріанської западини, команда затамувала подих. Неймовірна глибина в 10 900 метрів — це новий світовий рекорд, оскільки так глибокого ще ніхто не спускався. Для порівняння: навіть якщо перевернути гору Еверест, її вершину і дно колосальної океанічної ущелини все ще буде відокремлювати півтора кілометра.

І вгадайте, що було першим об’єктом, який зустрівся на шляху відважного першовідкривача?

Сміття

За фактом, це якісь пластикові відходи — ймовірно, пакет або обгортка від чогось. Навіть тут, на великій глибині, де людині доводиться ховатися в саркофаг з титанового сплаву, видно сліди безконтрольного використання пластику світовою промисловістю. На щастя, одним лише сміттям пейзаж не обмежився.

Весково, за його власним запевненням, був заворожений незвичайною картиною, що відкрилася перед його очима. Безліч напівпрозорих істот неспішно дрейфували в товщі води. Життя проявила себе у всій красі і різноманітті — ні вічний морок, ні жахливий тиск тому не перешкода. Вчені вже виділили кілька зовсім невідомих науці видів. В даний час дослідники аналізують всі дані, що вдалося зібрати Віктору за перший сеанс його занурення. Як знати, можливо в майбутньому нас чекає ще більше дивовижних відкриттів?

Втім, навіть величезна глибина не врятує цих дивовижних створінь, якщо людина продовжить забруднювати води Світового океану відходами своєї життєдіяльності. Один-єдиний пакет не стане загрозою видової розмаїтості, але гори сміття і мікрочастинки пластику, розчинені у воді, легко зможуть знищити настільки ізольовану від зовнішнього світу екосистему.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments