Технології

Вчені віднайшли біопаливо, яке аналогічне традиційному

Вперше було вироблено біопаливо, яке можна заливати в баки автомобілів і літаків. Про це повідомили дослідники з Ексетерського університету (Англія).

До цього біопаливо складалося з вуглеводневих ланцюгів, розмір і форма яких не дозволяла йому бути придатним для заправки більшості сучасних двигунів. Його ефективність була дуже низька, і з часом двигуни піддавалися корозії.

Щоб використовувати його, як звичайне викопне паливо, необхідно було створювати двигуни нового типу, або збільшувати витрати у виробничому процесі, завдяки яким біопаливо ставало більш придатним для користування.

Щоби цього уникнути група вчених на чолі з Джоном Лавом взяла гени камфорного дерева, грунтових бактерій і синьо-зелених водоростей, а потім додала їх в ДНК кишкової палички. Коли модифіковані бактерії кишкової палички харчувалися глюкозою, вони виробляли ферменти, які перетворювали цукор в жирні кислоти, з яких потім добувалися вуглеводні. Останні за хімічним складом і структурою були ідентичні тим, з яких складається традиційне паливо.

Тепер вчені шукають способи, як збільшити масштаби виробництва, щоб добувати біопаливо в промислових обсягах. У рамках експерименту бактерії харчувалися цукром, отриманим з рослин. За словами Лава, надалі можна буде внести генетичні зміни, які дозволять мікроорганізмам виробляти потрібні ферменти, харчуючись соломою або гноєм.

Дослідження було частково профінансовано енергетичною компанією Shell.

Якщо у вашому японському авто вийшла з ладу будь-яка деталь, вам завжди її запропонує постачальник http://japan-cars.com.ua/. У них ви найдете мабуть повний та об’ємний перелік різних запчастин для автомобілів різноманітних моделей. І вам не треба буде більше витрачати час на пошук потрібних запчастин.

Натхнення:iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button