Земля

Вчені відновили прогноз по зіткнення із Землею астероїда Бенну

Нещодавно НАСА оновило прогноз ймовірності того, що астероїд Бенну зіткнеться із Землею в наступні 300 років. Згідно з новими розрахунками, ймовірність дорівнює 1 до 1750, що трохи вище, ніж вчені припускали раніше. Два фахівці за статистикою оцінили ймовірність зіткнення космічного об’єкта з планетою.

Космічне агентство, яке відстежував Бенну з моменту виявлення астероїда в 1999 році, переглянуло прогноз на основі нових даних. Розрахунки показали, що ймовірність трохи виросла – 1 шанс до 1750, що Земля Бенну вріжеться в Землю.

Проте, вчені з Гарвардського університету впевнені, події науково-фантастичного фільму «Армагеддон» не повторяться. Також експерти нагадали про місію, яку НАСА планує запустити в листопаді. Вчені хочуть на місці з’ясувати, чи допоможе удар космічного корабля вдаритися об великий космічний камінь змінити траєкторію астероїда на випадок, якщо це коли-небудь знадобиться.

Доценти статистики з Гарвардського університету, Лукас Б. Янсон і Морган Остерн, порівняли шанси зіткнення Бенну з Землею. Це також ймовірно, як і:

11 раз підкинути монету і щоб все рази випадав «орел»;
Потрапити в «яблучко», запустивши дротик в мішень з закритими очима.

(101955) Бенну – навколоземний астероїд, що входить до групи Аполлонов, який відкрили в рамках проєкту з пошуку астероїдів LINEAR в обсерваторії Сокорро. У 2013 році його назвали на честь птиці Бенну, символу воскресіння Осіріса – царя загробного світу в давньоєгипетської міфології.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button