Технології

В Україні вперше сертифікували авто, яке заправляється воднем

В Україні вперше сертифікували автомобіль японської марки Toyota, яка заправляється воднем.

«Отримані дані допоможуть нам вчасно прийняти заходи по контролю над поширенням цього захворювання», – вважає Маріус Гілберт, експерт в області епідеміології і провідний автор дослідження.

Зробив це Олександр Рєпкін, президент Енергетичної асоціації «Українська воднева рада», передає hydrogen.ua.

«Авто буде їздити українськими дорогами й тому вже пройшло відповідну сертифікацію та отримало українські номери, — розповідає він. — У нас пішло на це півтора місяця: процес був складним, оскільки це перша сертифікація і ризик її не пройти був великий – машину потрібно було правильно класифікувати, аби вона відповідала чинним стандартам безпеки».

Перший водневий автомобіль з українськими номерами поки будуть заправляти у Польщі.

Найближчим часом Українська воднева рада планує сертифікувати ще одне авто та встановити першу водневу заправку в Україні. «Одна з передових країн у сфері водневої енергетики — Японія, котра навіть цьогорічні Олімпійські ігри зробила максимально екологічними завдяки водню, – каже Олександр Рєпкін. – Тому перша українська воднева машина саме японського виробництва».

Він запевнив, що відтепер на розмитнення водневої машини в Україні знадобиться лише три дні.

«Водень — новий екологічний вид палива для авто, поїздів та літаків, який не продукує шкідливих викидів, що пришвидшують процес глобального потепління, – каже президент Української водневої ради. – Скоро водневі машини стануть такою ж буденністю, як і електрокари».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button