Земля

Люті динозаври не гарчали, а воркували, як голуби

Напевно багато хто пам’ятає епічні сцени з фільму “Парк юрського періоду” з динозаврами, що люто ричать. Тепер можна сказати, що режисери цього та інших блокбастерів про викопних істот допустилися помилки.

f1204bff12cf13d5a4a5f69d368393f6
Дослідження, проведене вченими з Техаського університету, показало: грізні динозаври насправді не ревіли, а видавали дуже милі звуки, схожі на бурмотіння тварин і воркування птахів.

Такі висновки були зроблені після ретельного вивчення голосових апаратів пернатих і різноманітних звуків, які вони видають.

Як відомо, сучасні птахи виробляють звуки унікальним способом – через шкіру в області шиї. При цьому дзьоб може і не відкриватися. Такий процес називається вокалізацією закритим ротом, а в народі – воркування. Ним, наприклад, досконало володіють голуби – зазвичай вони “штовхають” повітря, в результаті чого виробляється цей звук.

Орнітологи досліджували 208 видів птахів, що є нащадками архозаврів, динозаврів і птерозаврів, і виділили 52 види, для яких характерний витяг звуків з закритим дзьобом. Дослідження показало, що за всю історію існування архозаврів техніка їх цвірчання змінювалася як мінімум 16 разів, і ці звуки видавали тварини тільки розміром не менше голуба.

Орнітологи впевнені, що саме воркування могло лежати в основі голосової сигналізації стародавніх рептилій. Швидше за все, це були рокочущі і гудячі звуки, які використовувалися, зокрема, для пошуку другої половинки (нижче такого роду звуки видає страус).

Орнітологи мають намір продовжити дослідження, об’єднавши дані про фізіологію давніх жахливих ящерів, палеонтологічні та генетичні висновки, а також результати звукового моделювання – це допоможе більш точно визначити, які звуки видавали динозаври.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button