Головна / Всесвіт / Вчені відтворили «океан» Титану

Вчені відтворили «океан» Титану

Через 20 років NASA планує відправити на Титан апарат для вивчення океану найбільшого супутника Сатурна – Титана. Для того, щоб краще зрозуміти, з якими труднощами може зіткнутися зонд, вчені з Університету штату Вашингтон спробували відтворити умови, які, як передбачається, переважають на Титані.

Вважається, що апарат зіткнеться з низькою температурою мінус 185 градусів Цельсія. Крім того, доведеться враховувати, що океан складається з неоднорідної суміші метану і етану.

Ученые воссоздали «океан» Титана

Апарат, який фахівці NASA планує відправити на Титан, буде автономним. Він зможе підніматися і опускатися в океані.

На відміну від земних океанів океани на Титані можуть бути неоднорідними і мати різну щільність.

Вчені створили спеціальну камеру, де підтримувалася дуже низька температура і відповідний тиск. Всередині неї була закачана суміш метану і етану. В якості апарату виступав невеликий 5-сантиметровий нагріваючий пристрій у вигляді циліндра.

Ученые воссоздали «океан» Титана

Однією з головних проблем, з якою може зіткнутися апарат, — утворення пухирів. Занадто велика кількість бульбашок може утруднити рух пристрою.

Ще одна проблема – складні умови зйомки. В ході експериментів вчені використовували бороскоп і відеокамеру, здатну витримувати низькі температури і високий тиск. Досліди проводилися при тиску 4 атмосфери і температурі мінус 184 градуси Цельсія.

Вчені також з’ясували, що апарату не доведеться мати справу з айсбергами: завдяки малій кількості азоту, титанові озера замерзають при значно більш низьких температурах, ніж передбачалося – мінус 198 градусів Цельсія.