Земля

Вчені виявили дивний симбіоз черв’яків і бактерій, що живляться метаном

На дні океану знайдені пожирачі метану

Вчені, що досліджують ділянки океанського дна, де у воду просочується метан — потужний парниковий газ, виявили, що його затримують і перетравлюють бактерії, які живуть на трубчатих черв’яках. Подібні симбіотичні відносини між черв’яками і бактеріями раніше ніколи не зустрічалися вченим.

Alvin / WHOI

Увагу дослідників привернуло те, що трубчасті черв’яки мали «пухнастий вигляд», за словами провідного автора дослідження Шана Гоффреді. Іноді, коли тварини вкриті бактеріями, що живуть на їх тілах, вони можуть виглядати «пухнастими» або «волохатими», пояснила Шана. Досі вчені не знали, що бактерії, які харчуються метаном, який просочується крізь дно океану, можуть жити на тілах безхребетних.

«Це схоже на вигляд фотосинтезу, але замість енергії світла в якості джерела енергії використовується метан, — говорить співавтор дослідження і геобіолог з Каліфорнійського технологічного інституту Вікторія Орфан. — Це дуже розумна стратегія для тварин — об’єднуватися з мікроорганізмами».
Шана і Вікторія вважають, що колонії подібних черв’яків оточують метанові витоку на дні океану по всьому світу.

За деякими оцінками, живі організми навколо цих витоків затримують і переробляють до 90% метану. Досі незрозуміла роль черв’яків у симбіозі з бактеріями, але дослідники підкреслюють, що порушення цих екосистем в результаті глибоководного видобутку і буріння може мати далекосяжні наслідки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments