Головна / Земля / Предки ірландців походили зі Східної та Південної Європи

Предки ірландців походили зі Східної та Південної Європи

Проаналізувавши геноми давніх жителів Ірландії, вчені прийшли до висновку, що предки сучасних ірландців походили зі Східної та Південної Європи.

dee0b55d80d01f4f55e9388ab967158a
Генетики з дублінського Трініті-коледжу разом з археологами університету Квінс у Белфасті досліджували скелет селянки, що відноситься до періоду неоліту. Вік добре збережених рештків оцінюється в 5200 років. Поховання було виявлено в 1855 році неподалік від Белфаста. За словами вчених, геном жінки має багато спільного з геномом сучасних жителів Іспанії і Сардинії.

Предки селянки, в свою чергу, як вважають дослідники, прийшли в Європу з Близького Сходу, де у свій час з’явилося перше землеробство.

Крім цього, в розпорядженні команди вчених виявилися рештки трьох чоловіків з острова Ратлін, що жили в Бронзовому столітті приблизно 4200 років тому. Геном цих чоловіків відрізнявся від генома селянки – третина структури ДНК свідчить про те, що їх предки походили з понтійських степів Причорномор’я, розташованих на території сучасної України.

Як пояснив генетик Даніел Бредлі з Трініті-коледжу, що очолював дослідження, хвиля генетичних змін заполонила континент в Бронзовому столітті, коли туди ринули прибульці зі східної периферії.


Геном жінки має багато спільного з геномом сучасних жителів Іспанії і Сардинії

Частина з новоприбулих племен оселилася на атлантичному узбережжі Європи, в тому числі в Ірландії.

«Масштаби генетичних змін дозволяють припустити, що відбувалися й інші зміни, і, можливо, навіть поява мови, яка була попередником західно-кельтських мов», — заявив Бредлі в інтерв’ю Бі-бі-сі.

Геном «групи з острова Ратлін», за словами вчених, на відміну від генома селянки, виявився значно ближчим до геному сучасних ірландців, шотландців і валлійців. За словами професора Бредлі, необхідні додаткові генетичні дослідження, щоб зрозуміти, як виникли регіональні відмінності в геномах кельтських груп.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments