Земля

Предки ірландців походили зі Східної та Південної Європи

Проаналізувавши геноми давніх жителів Ірландії, вчені прийшли до висновку, що предки сучасних ірландців походили зі Східної та Південної Європи.

dee0b55d80d01f4f55e9388ab967158a
Генетики з дублінського Трініті-коледжу разом з археологами університету Квінс у Белфасті досліджували скелет селянки, що відноситься до періоду неоліту. Вік добре збережених рештків оцінюється в 5200 років. Поховання було виявлено в 1855 році неподалік від Белфаста. За словами вчених, геном жінки має багато спільного з геномом сучасних жителів Іспанії і Сардинії.

Предки селянки, в свою чергу, як вважають дослідники, прийшли в Європу з Близького Сходу, де у свій час з’явилося перше землеробство.

Крім цього, в розпорядженні команди вчених виявилися рештки трьох чоловіків з острова Ратлін, що жили в Бронзовому столітті приблизно 4200 років тому. Геном цих чоловіків відрізнявся від генома селянки – третина структури ДНК свідчить про те, що їх предки походили з понтійських степів Причорномор’я, розташованих на території сучасної України.

Як пояснив генетик Даніел Бредлі з Трініті-коледжу, що очолював дослідження, хвиля генетичних змін заполонила континент в Бронзовому столітті, коли туди ринули прибульці зі східної периферії.


Геном жінки має багато спільного з геномом сучасних жителів Іспанії і Сардинії

Частина з новоприбулих племен оселилася на атлантичному узбережжі Європи, в тому числі в Ірландії.

“Масштаби генетичних змін дозволяють припустити, що відбувалися й інші зміни, і, можливо, навіть поява мови, яка була попередником західно-кельтських мов”, – заявив Бредлі в інтерв’ю Бі-бі-сі.

Геном “групи з острова Ратлін”, за словами вчених, на відміну від генома селянки, виявився значно ближчим до геному сучасних ірландців, шотландців і валлійців. За словами професора Бредлі, необхідні додаткові генетичні дослідження, щоб зрозуміти, як виникли регіональні відмінності в геномах кельтських груп.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments