Земля

Земля відштовхує від себе Місяць

Вчений Метью Хубер з Університету Пердью з’ясував, що Земля відштовхує від себе Місяць швидше, ніж будь-коли за останні 50 мільйонів років. Через припливи та відливи супутник нашої планети віддаляється від Землі все далі, що впливає і на саму планету.

Гравітація Місяця створює добовий цикл припливів і відливів. Цей процес уповільнює обертання планети навколо своєї осі і змушує Місяць віддалятися від Землі приблизно на 3,8 см в рік. Закономірно припустити, що якщо темпи видалення Місяця завжди були однакові, то по відаленню орбіти Місяця можна розрахувати вік супутника – виходить близько 1,5 мільярда років. Однак очевидно, що це неправильна цифра, оскільки деякі місячні породи мають набагато старший вік – 4,5 мільярда років, що можна порівняти з віком Землі.

Метью Хубер і його колеги вивчили дно океанів і контури континентів, що існували 50 мільйонів років тому. У результаті вдалося створити точну модель древніх припливів і відливів, а значить і розрахувати гравітаційну взаємодію Місяця і Землі. Виявилося, що в давнину енергія цієї взаємодії становила всього половину від нинішньої.

Виходить, що Місяць віддаляється від Землі з наростаючою швидкістю, і поки причина цього явища не до кінця зрозуміла. Можливо причина в тому, що північна частина Атлантичного океану тепер набагато ширша, ніж це було 50 мільйонів років тому. Через це утворюються дуже великі хвилі і високі припливи, які відштовхують Місяць сильніше.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments