Земля

Вчені виявили, яким чином бачать бактерії

Британські вчені визначили, яким чином бачать бактерії. Згідно з проведеними дослідженнями, зір бактерій схожий з принципом дії людського очного яблука – світлові промені потрапляють на паралельний бік клітини. Докладна стаття опублікована в журналі eLife.

Група вчених з Британії під час своїх досліджень виявили, яким чином бактеріям вдається бачити. На думку фахівців, принцип зору у бактерій у своїй основі схожий на людський зір, а точніше, на роботу очного яблука. Так, промені світла потрапляють на протилежну сторону клітини, що провокує бактерію здійснювати рух в іншу сторону від «видимої світлової ділянки, тим самим наближаючись до світла. Стаття з результатами досліджень вийшла в журналі eLife.

Інакше кажучи, потужний промінь світла, який падає на одну з сторін бактерії, змушує організм пересуватися в протилежну сторону, тобто в напрямі джерела, що випускає світлові промені. В якості піддослідного матеріалу фахівці використовували клітини ціанобактерії, які мешкають у водному просторі. Енергію дані організми отримують за допомогою фотосинтезу, для чого необхідні фотони світла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button