Технології

Українці створили комп’ютер, здатний конкурувати з японською технікою

Українці створили комп'ютер, здатний конкурувати з японською технікоюУкраїнці створили комп’ютер, здатний конкурувати з японською технікою. Українська компанія «М- Платформа» заявила про створення комп’ютера, який не поступиться K Computer – найшвидшому комп’ютеру Японії. Як розповіли « Обозревателю» у компанії, рекордних показників вдалося досягти завдяки напрацюванням наукової школи СРСР 60 – 80 -х років. У «М- Платформі» відзначають, що не ставили перед собою мету створити аналог K Computer. Впевнені, що «українець» перевершить «японця».

«Ми сподіваємося на те, що за швидкодією «Академік Сергій Корольов» на базі архітектури М-12 продемонструє кращі, ніж у K Computer результати. На 99 % нова система – це втілення в сучасних умовах українських технологій, які були створені і реалізовані 30-40 років тому!» – розповів Петро Вашуленко, спеціаліст відділу програмних продуктів компанії «М- Платформа».

Над створенням фінальних технологій прототипу працювали десять чоловік. Це висококваліфіковані фахівці, в тому числі – вчені зі ступенями доктора чи кандидата технічних та фізико-математичних наук. За словами Петра Вашуленко, “М-12” можна буде застосовувати у військовій справі, медицині, сфері фінансів.

«Така система буде доступною більшості ВНЗ, і не тільки у нас, але навіть у бідних країнах. Це певним чином змінить ситуацію щодо застосування суперкомп’ютерів у науці», – зазначив він.

До речі, в травні 2014 «Академік Сергій Корольов» візьме участь у рейтингу Топ- 500 комп’ютерів. Член оргкомітету Джек Донгарра вже підтвердив право участі системи в рейтингу з власним програмним забезпеченням. У компанії «М- Платформа» впевнені, комп’ютер увійде до Топ – 10 найбільших систем. А ось на український ринок він вийде не раніше вересня 2015 року.

Натхнення: technoec.blogspot.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button