Фото

Вчені виявили на плато Наска дивні малюнки

Дослідники з Університету Ямагата (Японія) виявили на плато Наска в південному Перу 143 нових геогліфа, на яких зображені тварини та інші істоти, а також загадкові «монстри» з квадратними головами. Відповідний прес-реліз, опублікований на сайті університету.

Нові геогліфи, розташовані головним чином на заході плато, виявили в ході польових робіт, а також аналізу 3D-даних. Один з геогліфів був вперше виявлений за допомогою штучного інтелекту.

Ученые обнаружили на плато Наска рисунки "монстров"

При цьому на деяких малюнках зображені незвичайні «монстри», що нагадують людей, але з квадратними головами, а також двоголові змії.

Геогліфи, ймовірно, датуються періодом з 100 року до нашої ери до 300 року нашої ери.

Загадкові лінії і фігури на плато Наска були відкриті в середині XVI століття іспанськими конкістадорами, які визнали їх «дорожніми знаками». Повторне відкриття геогліфів відбулося лише в 1939 році, коли про їх існування заявив перуанський археолог Торібіо Ксесспе. У той же рік американський історик Пол Косок зробив з літака перші фотографії.

Поки серед археологів та істориків немає єдиної думки щодо того, як представники культури Наска, які жили на плато в середині першого тисячоліття нашої ери, змогли «викреслити» гігантські малюнки. Вчені сперечаються і про те, яку роль відігравали геогліфи в життя індіанців. У різний час дослідники вважали, що це своєрідні «обсерваторії» або зображення сузір’їв.

Кнопка «Наверх»
Закрыть