Земля

Що потрібно знати про спалах чуми в Китаї?

Якщо найближчим часом ви збираєтеся в Китай, то майте на увазі, що в Піднебесній зареєстровано спалах легеневої чуми. Як повідомляє китайське інформаційне агентство Сіньхуа, лікарі поставили двом пацієнтам такий діагноз. За даними агентства, обидва постраждалих родом з Внутрішньої Монголії і отримали необхідну допомогу в медичних закладах району Чаоян (Пекін). Китайська влада запевняє громадськість, що загрози розповсюдження небезпечної хвороби на сьогодні немає. Але що з себе представляє легенева чума і може китайське уряд приховувати інформацію про епідемію?

Згідно із заявою Пекінської муніципальної комісії з охорони здоров’я, один з пацієнтів в даний час знаходиться в стабільному стані, в той час як інший в критичному. При цьому стан здоров’я пацієнтів не погіршився.

Що таке легенева чума?

Чума, також відома як «Чорна смерть», буває трьох видів — бубонна, септична і легенева — кожна з цих форм захворювання вражає окрему частину тіла. У середньовічній Європі епідемії чуми забирали десятки мільйонів життів, однак спалахи цієї небезпечної хвороби трапляються досі. Переважною формою у людини є бубонна чума, викликана бактеріями роду Yersinia pestis.

Переносниками бактерії є блохи, що паразитують на дрібних гризунах. Розвивається бубонна чума при проникненні бактерії – збудника через шкіру, проте відомі випадки зараження при укусі інфікованої блохи, щура або іншої тварини. Хвороба характеризується запаленням лімфатичних вузлів з утворенням так званих «бубонних». Бубони як правило розвиваються в пахвових і пахових областях, а стан хворого наростає лихоманкою і інтоксикацією.

Легенева чума є «найбільш серйозною формою» цього захворювання. Вона вражає легені і робить хворобу ще більше заразною та небезпечною, передаючись повітряно-крапельним шляхом. При цьому контакт із зараженими предметами або одягом також представляє загрозу. Якщо не лікувати будь-яку з форм чуми, то це захворювання неминуче призведе до смерті.

Що відомо про спалах чуми в Китаї?

Як повідомляє видання New York Times, в середу 13 листопада китайський центр по контролю і профілактиці захворювань опублікував повідомлення на платформі соціальної Weibo про те, що ймовірність поширення хвороби «надзвичайно мала» і на сьогодні зареєстровано лише два випадки. У звіті також говориться, що Цзіфен, лікар, яка лікувала пацієнтів, написала в соціальній мережі WeChat, що пацієнти вперше звернулися за допомогою 3 листопада — більш ніж за тиждень до того, як офіційні особи підтвердили діагноз.

Что нужно знать о вспышке чумы в Китае?
Легенева чума — найбільш небезпечна форма захворювання

Незважаючи на запевнення китайської влади про те, що не варто побоюватися поширення неймовірно заразної легеневої чуми, в китайській соціальній мережі Weibo (аналог Twitter) видаляються всі повідомлення про спалах чуми на території країни. Про це повідомляє інформаційне агентство Франс-прес. Також в пості, раніше опублікованому лікарем Пекінській лікарні, який тепер видалений, стверджувалося, що в одного з пацієнтів спостерігалася лихоманка і утруднене дихання на протязі 10 днів до звернення за допомогою, а це значить, що точно сказати про те, наскільки поширилася інфекція до того, як громадськість була поінформована про спалах не можна.

Таким чином, найбільше побоювань викликає не сама чума, а той факт, що інформація про спалах вкрай заразного захворювання замовчується. Виходить, найближчим часом краще утриматися від запланованих поїздок до Китаю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments