Земля

Виверження вулкана здатне перервати процес відновлення озонового шару Землі

Вчені Інституту фізики атмосфери Китайської академії наук прийшли до висновку, що надзвичайно сильне виверження вулкана здатне перервати процес відновлення озонового шару Землі. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Для оцінки впливу вулканічних газів на стратосферу дослідники використовували хіміко-кліматичну і хіміко-транспортну моделі. Виявилося, що, якщо зміст озоноруйнівних речовин (ОР) на даний момент дорівнюватиме половині від їх кількості в атмосфері в 1990-х роках, то рівень озону зменшиться на шість відсотків по всьому світу та на 6,4 відсотка — у тропічних широтах.

Якщо ж видалити всі антропогенні джерела ОР і залишити лише природні джерела, то виверження супервулкана призведе до глобального виснаження озону на 2,5 відсотка, а в тропіках — на 4,4 відсотка. Проте в результаті катастрофи в атмосферу може бути викинуто ще більшу кількість галогенів, які безпосередньо беруть участь у руйнуванні молекул озону, що призведе до більш серйозних наслідків, ніж передбачається моделлю.

Залишається неясним, які саме виверження вулканів впливали на еволюцію живих організмів і навколишнє середовище в палеозойську еру, коли озоновий шар був відносно слабким і тонким.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button