Здоров'я

Вчені виявили шкоду сирих овочів

Група дослідників з Гарвардського університету в США з’ясувала, як сирі овочі впливають на роботу кишківника. З висновками вчених можна ознайомитися в статті, опублікованій в журналі Nature Microbiology.

Автори роботи встановили, що вживання овочів, які не піддавалися термічній обробці, тягне за собою ряд негативних наслідків для травлення. Такі продукти знищують корисні бактерії, які допомагають травленню і зміцненню імунітету.

Своє дослідження вчені проводили на лабораторних гризунах. Тварин поділили на чотири групи, у кожній з яких був свій раціон. У перших двох групах гризуни їли сире м’ясо і солодку картоплю. В третій і четвертій групі гризуни вживали ті ж продукти, але в відвареному, смаженому або тушкованому вигляді.

За підсумками експерименту з’ясувалося, що у тварин, які вживали по-різному приготовлені овочі, сильно відрізнялася мікрофлора, оскільки сирі продукти знищують корисні бактерії в кишківнику, а термічно оброблені, навпаки, допомагають засвоєнню.

Потім учені повторили експеримент на людях. Вплив сирих овочів на організм виявився таким же.

Проаналізувавши відмінності, дослідники зробили висновок, що сирі овочі знищують корисні бактерії в кишківнику, а термічно оброблені, навпаки, діють на мікрофлору органу травлення позитивно.

Раніше стало відомо, що людський організм найважче засвоює гусяче, качине м’ясо, а також баранину і свинину, проте нагадали, що багато чого залежить від способу приготування і частоти прийому такої їжі. Так, м’ясо на пару з овочами набагато краще засвоюється, а в шашлику, навпаки, будуть міститися частинки диму і канцерогенні речовини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button