Здоров'я

Експеримент: чим відрізняються організми веганів і м’ясоїдів?

Більшість людей на нашій планеті з апетитом їдять м’ясо, в той час як інші воліють харчуватися виключно рослинною їжею. Те, що роблять вегетаріанці і вегани, гідне похвали — рослинною дієтою вони не тільки намагаються поліпшити своє здоров’я, але і виступають проти вбивства беззахисних тварин. Але є різниця між організмами м’ясоїдів і людей, що сидять на рослинній дієті? Пошуком відповіді на це питання зайнялися брати-близнюки Росс і Х’юго Тернери, які ведуть блог про екстремальні подорожі і нерідко проводять експерименти над своїми тілами. Будучи дуже схожими один на одного зовні й генетично, вони сіли на різні дієти і простежили за тим, які між ними виникають розбіжності.

Між вегетаріанством і веганством є велика різниця, але ідея майже одна і та ж

Вегетаріанці не їдять м’ясо, рибу і морепродукти, які були здобуті шляхом вбивства тварин. Вегани, додатково до цього, не вживають в їжу навіть молоко, яйця та інші продукти, які отримані з тварин.

Нова дієта

За словами Росса Тернера, на проведення такого експерименту їх підштовхнули повсюдні розмови про користь веганської дієти. Популярність рослинної їжі в США різко злетіла після виходу в 2018 році фільму «Переломний момент». За його сюжетом тренер спецназу і майстер змішаних бойових мистецтв Джеймс Уїлкс подорожує по світу і задається питанням — з яких продуктів складається найкорисніша дієта для людини? Подивитися цей фільм можна нижче.

Брати організували експеримент тривалістю 12 тижнів — з січня по березень вони п’ять-шість разів на тиждень займалися на тренажерах і дотримувалися абсолютно різного раціону харчування. Роль вегетаріанця взяв на себе Х’юго, якому довелося перейти на абсолютно незвичну для нього їжу. Росс перейшов на м’ясну дієту, в яку крім яловичини, курятини та риби були включені молочні продукти і злаки. Щодня вони вживали однакову кількість калорій, тільки один брат одержував їх від овочів, фруктів і злаків, а інший — з м’яса. Їжу їм надавала американська служба доставки Mindful Chef.

За станом здоров’я експериментаторів стежили вчені з Королівського Коледжу, розташованого в англійському місті Кембридж. В основному їх цікавили такі показники, як маса тіла, рівень холестерину і м’язова маса. Після двох тижнів експерименту, вчені виявили досить помітні зміни в організмах братів. Вегетаріанець Х’юго і м’ясоїд Росс почали відрізнятися один від одного масою тіла, кількістю жиру і мікробіомом кишечника.

Мікробіом кишечника — це сукупність мікроорганізмів усередині людини, які відповідають за безліч біологічних процесів. Зміна мікробіома може призвести до ожиріння, цукрового діабету та інших захворювань.

Плюси вегетаріанства

Х’юго, який перейшов на рослинну їжу зауважив, що нова дієта зробила його більш енергійною і сконцентрованою людиною. У рамках експерименту він не тільки змінив раціон сніданку, обіду і вечері — він перестав перекушувати чіпсами і печивом, замінивши їх на фрукти і горішки. До початку експерименту він важив 84 кілограми, а коефіцієнт жиру в його організмі дорівнював 13%. До кінця експерименту він знизив ці показники до 82,1 кілограмів і 12% жиру.

Для поліпшення стану здоров’я, перестаньте перекушувати чіпсами та іншими шкідливими продуктами

Також у Х’юго знизився рівень холестерину в крові. У нього сильно змінився мікробіом кишечника що, за словами вчених, зменшило ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету. Але при цьому у нього підвищився ризик виникнення хвороби Крона, при якому в шлунково-кишковому тракті утворюються виразки і рубці.

Загалом, багато показників брата-вегетаріанця покращилися і він явно став здоровішим та енергійнішим. Він не скинув багато ваги, тому що вживав звичну для нього кількість калорій в день. Але рослинна дієта, за словами вчених, збільшила ризик розвитку як мінімум одного небезпечного захворювання. Також Х’юго зазначив, що з переходом на веганську дієту, він з невідомих причин втратив інтерес до сексу.

Користь м’яса

Росс Тернер завжди був трохи більший за свого брата, і в ході експерименту це стало ще помітніше. До кінця експерименту він став важити 85,7 кілограма і став більш м’язистим, ніж Х’юго. Рівень холестерину у нього абсолютно не змінився, як і різноманітність мікроорганізмів у кишечнику. Тобто, ризик виникнення ожиріння і цукрового діабету у нього залишився на колишньому рівні. З приводу енергійності протягом дня і потяг до сексу і Росс коментарів не дав, а даремно — було б цікаво дізнатися про це.

Ось так стали виглядати брати в кінці експерименту. Росс Тернер зліва, а його брат Х’юго — праворуч

Брати прийшли до висновку, що у обох дієт є сильні і слабкі сторони. Вони вирішили, що чим різноманітніший раціон харчування, тим краще — в цьому і секрет здорового харчування. Х’юго Тернер зазначив, що в пошуках вегетаріанських альтернатив звичайної їжі він побачив, наскільки багато в світі різних страв. Брати мають намір додати в свою щоденну дієту більше рослинності і радять зробити це іншим людям. Можна просто перестати перекушувати чипсами і перейти на фрукти та інші корисні продукти.

Можливо, в майбутньому брати проведуть ще один подібний експеримент. Але він триватиме півроку або рік, щоб вони змогли виявити більш помітної різниці в організмах.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть