Здоров'я

Помилкові судження про грип і ГРВІ

Сезон застуд настає непомітно, хвороба здужає багатьох людей, що намагаються всіляко захиститися і не дати бактеріям і вірусам заволодіти організмом. Способів захисту існує досить багато, як і засобів лікування. Але звертатися до лікаря все ж варто для визначення точного діагнозу і призначення грамотного лікування. З часом хвороба може прогресувати і викликати ускладнення, які здатні негативно впливати на стан організму. Щоб не боятися даних захворювань, потрібно побільше дізнатися про симптоми, перебіг хвороби і відмінності однієї від іншої.

1.Грип та ГРВІ — однакові захворювання

Грип всього лише є видом інфекції, яка зачіпає дихальні шляхи. І по суті гострі інфекції відносять до ГРВІ, але на практиці лікування їх поділяють і вважають дані види хвороб абсолютно різними. Спільним є факт, що говорить про ураження верхніх дихальних шляхів в обох випадках. Причинами розвитку ГРВІ можуть стати різні віруси, наприклад, риновіруси.

Якщо говорити про грип, то його віруси бувають різних видів і родів, тому картина, яка постає перед лікарем, часто виглядає неоднозначно. Гостра распіраторно-вірусна інфекція набагато легше переноситься організмом людини й симптоми хвороби проходять протягом тижня. Грип може початися раптово, самопочуття різко стає поганим і не відпускає довгий час: піднімається температура тіла, м’язи починає ломити від болю. Тривалість вірусу грипу — два – два з половиною тижні, але ускладнення можуть проходити місяцями.

2. Не потрібно збивати температуру, сама спаде

Підвищення температури є нормальною реакцією організму на інфекцію, яка вже знаходиться всередині. Імунітет має спеціальні клітини, які здатні захищати організм. Під час зустрічі їх з вірусом починають вироблятися речовини, здатні викликати підвищення температури. Вона потрібна для збільшення кількості антитіл, що допомагають боротися з інфекцією і пригнічувати перевагу вірусів.

Але терпіти при високій температурі не варто, кожен переносить хворобу по-різному, реакція може бути загостреною і при 37.5. Якщо симптоми заважають спати, то слід почати приймати таблетки або робити уколи, які допомагають зменшити жар і позбавити хворого від головного болю і запаморочення.

3.Слід приймати антибіотики

Антибіотики не зможуть вилікувати людину, яка захворіла на ГРВІ чи грип. Люди помилково вважають, що вони допоможуть уникнути ускладнень, які залишають після себе бактерії. Іноді лікарі виписують антибіотики для підстраховки, щоб захистити організм. З-за подібних випадків починають гинути бактерії мікрофлори, які в змозі почати виробляти ресурси, що дають ще більший поштовх для розвитку і розмноження нових бактерій.

Баланс може почати руйнуватися і зміщуватися в патогенну бік. І у випадках, коли організм може справлятися і без антибіотиків, починає розвиватися нове ускладнення, поява якого лежить на плечах людини, що бажає зробити тільки краще. Тому призначення антибіотиків повинно бути за показаннями, а не задля профілактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button