Здоров'я

Лікуємо інфекції бактеріофагами

Вчені з San Diego State University виявили раніше невідомий спосіб, за допомогою якого наш організм захищається від інфекцій. Виявляється, наше тіло використовує бактеріофаги, що живуть на слизовій оболонці, для знищення патогенних бактерій. Це відкриття може стати початком для розробки нових методик лікування різних інфекційних захворювань, у тому числі стійких до антибіотиків.

Слизових оболонок, пов’язаних із зовнішнім світом, у людини багато. Іноді саме вони стають «воротами» для інфекцій, але, як виявилося, природа це передбачила, і на слизовій ділянці з інфекціями борються бактеріофаги – віруси, ефективно знищують певні види бактерій.

Вченим відомо, що слизова оболонка, наприклад, носа, є домом для багатьох популяцій корисних мікробів, включаючи грибки, бактерії і віруси. Вивчаючи цей «заповідник», вчені виявили бактеріофаги, які, як з’ясувалося, живуть на всіх слизових організму.

У ході експериментів вчені помістили бактеріофаги на слизову і виявили, що вони утворили зв’язок з цукрами в слизу і міцно закріпилися на поверхневих тканинах тіла. Таким чином бактеріафаги «несуть чергування» на нашій слизовій оболонці. У лабораторних дослідах “наші добродії” дуже швидко «розправлялися» з бактеріями кишкової палички, формуючи надійний антибактеріальний бар’єр, що захищає організм-господара від проникнення інфекції.

Той факт, що організм людини і тварин використовує бактеріафаги, як частину імунної системи здивувала вчених, адже бактеріофаги організмом не виробляються. Судячи з усього, наше тіло набирає іх з навколишнього середовища. Майбутні захисники прилипають до слизової оболонки в різних частинах тіла, включаючи порожнину рота і кишечник. Після цього бактеріофаг стає частиною захисних систем свого господаря і починає атакувати шкідливі мікроорганізми. Це відкриття дає новий погляд на імунну систему: вперше виявлені симбіотичні відносини між фагом і тваринам. Це може відігравати важливу роль в багатьох сферах, включаючи, звичайно, і медицину. Зокрема відкривається простий шлях підвищення захищеності людей від інфекційних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button