Земля

Вчені виміряли темряву неба на всій планеті. Найтемніша ділянка – над Канарськими островами

Міжнародна команда вчених шляхом спостережень і вимірювань вирахувала територію з найтемнішим небом. Там спостерігачам заважає всього 2% штучного світла.

Група дослідників зібрала фотометричні дані в 44 точках по всьому світу. Так вони хочуть кількісно визначити, наскільки темним є нічне небо в різних точках земної кулі. Вони з’ясували, що найтемніше небо – над Канарськими островами.

Провідний дослідник проєкту, астроном Мігель Аларкон, є уродженцем цих островів, розташованих біля західного узбережжя Африки. В роботі, яка вийде в найближчому номері журналу The Astronomical Journal, використовувалася серія фотометрів під назвою TESS. Так вчені хотіли отримати базове уявлення про темряву неба.

Команда зібрала 11 млн точок даних з таких віддалених один від одного місць, як Намібія, Австралія і США. Хоча в це число не увійшли деякі популярні місця для астрономів (наприклад, високогір’я Антарктиди), це була хороша вибірка різних умов для спостереження за небом. Дослідники відзначили, що на Канарських островах спостерігався найнижчий рівень фонового світла. Тільки близько 2% світла надходить від штучного освітлення в обсерваторії Роке-де-лос-Мучачос на острові Пальма.

Однак вчені відзначають, що темне небо – не обов’язково ідеальні умови для спостережень. Їм потрібно враховувати й інші фактори, такі як видимість і коливання температури, які можуть викликати проблеми зі спостереженнями. Головний висновок з цього дослідження полягає в тому, що якщо ви хочете побачити нічне небо, варто відправитися на острови біля узбережжя Африки.

Однак існують і інші, природні джерела світлового забруднення, які по-різному впливають на різні географічні регіони. Місяць і Чумацький шлях є стандартними характеристиками нічного неба і, безумовно, роблять свій внесок в його природну яскравість. Однак є й інші, більш мінливі джерела, за якими спостерігали в даному дослідженні. До них відноситься світіння у верхніх шарах атмосфери, яке викликається комбінацією чинників, таких як сонячний цикл, географічне положення і пору року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button