Земля

Інститут Землі запропонував врятувати планету багаторічними рослинами

Засновник розташованого в американському штаті Канзас Інституту Землі Уес Джексон запропонував свій спосіб врятувати планету від кліматичних змін, замінивши однорічні рослини багатолітніми.

15-04-15-foto-600x408-1

Як пише «Сіньхуа», свої дослідження Джексон веде вже 40 років. На думку вченого і фермера, багаторічні культури можуть впоратися з ерозією ґрунту і, за рахунок кращого поглинання вуглецю, знизити рівень парникових газів. Крім того, при посадці багаторічників менше обробляється ґрунт і потрібно не так багато гербіцидів та інших хімікатів.

Ставку вчений робить на такі багаторічні культури як пшениця, кукурудза, сорго і рис. За допомогою генетиків і фахівців з інформаційних технологій він планує створити нові стійкі і багаті вітамінами і мінералами сорту. Інститут вже вивів власну модифіковану пшеницю – Kernza.

Читайте також: Людству загрожує голод через виснаження ґрунтів

Видання зазначає, що 2015-й був оголошений ООН Міжнародним роком ґрунту. З 1960 року третина орних земель у світі зникла в результаті ерозії і деградації ґрунту. Втрати зерна щорічно доходять до 10 млн га.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button