Фото

Дивовижний знімок далекої галактики від телескопа “Хаббл”

Фахівці поділилися зображенням, недавно отриманим космічним телескопом «Хаббл». Це зображення далекої галактики, яке було «розбите» на безліч зображень в результаті гравітаційного лінзування.

NASA, ESA and E. Rivera-Thorsen (Institute of Theoretical Astrophysics Oslo, Norway)

Як пояснює NASA в матеріалі до зображення, гравітаційне лінзування означає, що галактичний кластер, який знаходиться на передньому плані настільки масивний, що його гравітація «деформує» структуру простору-часу, викривляючи й посилюючи світло від більш далекої галактики, що знаходиться позаду. Такий ефект в результаті не тільки розтягує зображення далекої галактики, але і створює множинні зображення одного і того ж об’єкта.

Відзначається, що гравітаційне лінзування створило як мінімум 12 зображень галактики, розосереджені по чотирьох основних дугах. Три з останніх помітні в правій верхній частині зображення, в той час, як четверта, яку видно внизу зліва – частково перекрита яскравою зіркою всередині Чумацького Шляху.

ESA / Hubble, NASA, Rivera-Thorsen et al. Одна з чотирьох дуг

Галактика, про яку йде мова, називається PSZ1 G311.65-18.48 (її прозвали Sunburst Arc) і знаходиться від нас приблизно в 11 мільярдів світлових років. Галактичний же кластер, який виступив «лінзою», розташовується від Землі приблизно в 4,6 млрд світлових років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button