Технології

Створити копію ключа вдалося по його звуку в замковій щілині

Як виявилося, грабіжникам зовсім необов’язково красти ключ, щоб потрапити до вас додому. Їм необхідно лише записати звук, з яким ключ входить в замкову щілину. Такої думки дійшли дослідники, які проаналізували «акустичний висновок ключа».

Image by bohed from Pixabay

Коли ключ входить в циліндровий замок, він зрушує штифти, які і видають звуки. Так, уповільнивши рух поворотів, можна проаналізувати звуки і підібрати ключ. Правда, щоб провернути такий трюк, потрібно багато зусиль і спеціальне обладнання, а головне такий клопіт можуть зайняти більше часу, ніж наприклад, виклик аварійних служб.

Система, яку створили вчені, називається SpiKey. Вона аналізує звуки зі замкової щілини, а також час між ними. Коли ключ входить в замок, штифти приймають певну конфігурацію, відповідну насічкам на ключі. Коли ви повертаєте ключ, ці насічки зрушують штифти, створюючи серію звуків. Зіставляючи чутні клацання, можна зробити висновок про форму ключа, а час між ними показують відстані між борознами. Автори дослідження кажуть, що система поки що не зовсім точна, але може підбирати до 15 варіантів ключів. У найточніших випадках SpiKey видає три варіанти, один з яких буде працювати.

Згідно з розрахунками команди, з 586 584 можливих ключів для замку з шістьма штифтами, програма змогла визначити близько 56% (330 424) уразливих для атаки. З цих 330 424 SpiKey може знайти 10 найбільш підходящих варіантів з точністю до 94%.

Незважаючи на вражаючі цифри, технологія має багато мінусів і не дуже зручна в застосуванні. Однак, як зауважують автори, SpiKey може сильно знизити фізичні навантаження, пов’язані зі зломом дверей.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»