Технології

Tesla Cybertruck зможе живити кемпери і маленькі господарства (фото)

Ідея використовувати електромобілі як накопичувача енергії для домашньої електромережі не нова і досить приваблива для багатьох жителів США. Тому чимало шанувальників Tesla цікавилися, чи зможе майбутній пікап Cybertruck живити кемпери й невеликі будинки. Вчора Ілон Маск підтвердив наявність такої функції. Що цікаво, електромобіль може виявитися навіть вигіднішим від будь-яких інших накопичувачів, включаючи Tesla Powerwall.

Фотоколаж Tesla Cybertruck, що буксирує невеликий трейлер / © Cybertruckownersclub

Як завжди, Маск повідомив про щось важливе, що стосується його компанії, в Twitter. Фанат пікапа, який виглядає футуристично, з ніком Mick Tezla розмістив зображення Cybertruck з величезним напівпричепом-трейлером. На зображенні частину стін для наочності видалили – так, щоб інтер’єр став видимий. Усередині трейлера помістилися двоспальне ліжко, повноцінна кухня і диван, але чомусь були відсутні туалет з ванною. Зображення супроводжувалося питанням, чи можна буде підключити невеликий будинок до Cybertruck, щоб живити його. На що Маск лаконічно відповів: «Так».

І це підтвердження довгоочікуваної функції не менш довгоочікуваного електромобіля несказанно втішило і порушило як інших користувачів Twitter, так і тематичні ЗМІ. Велика кількість людей, які оформили попереднє замовлення на Cybertruck, розраховували на таку можливість. У США надзвичайно популярні подорожі на автомобілі з причепом-кемпером або зовсім довгострокове перебування в трейлерах.

Концепт Cybertruck, що буксирує причіп. Одна з ключових характеристик пікапа Tesla – маса причепа на буксирі: понад 6350 кілограмів (14000 фунтів) / © Tesla

Крім того, чимало американців живуть без постійного підключення до єдиної електромережі – в основному це любителі природи й самоти. Але є і ті, хто змушені працювати далеко від інфраструктури. Для таких господарств існують накопичувачі енергії, зокрема Tesla Powerwall. Вони дозволяють накопичувати електрику від сонячних батарей або вітрогенераторів і живити домашню мережу в темний час доби або коли немає вітру. Також їх можна використовувати для балансування навантаження та економії на оплаті електрики: щоб вони заряджалися вночі і живили будинок в пікові години, коли кіловат-години найдорожчі.

Функція живлення електромережі від Cybertruck або будь-якого іншого електромобіля перетворює транспортний засіб в такий накопичувач. Для кемперів або трейлерів це може бути просто єдине джерело енергії. А для стаціонарних господарств – ще й більш вигідне рішення, ніж Powerwall або його аналоги.

Концепт пікапа Cybertruck в комплектації «кемпер» для коротких виїздів на природу і пікніків / © Tesla

Річ у тім, що акумулятори для будинку, які продаються сьогодні в Сполучених Штатах, коштують від 480 (Powerwall за найвигіднішою пропозицією) до 1400 (свинцево-кислотні батареї) доларів за доступну кіловат-годину ємності. Принаймні, такі підрахунки ентузіаста життя на природі Карла Гессляйна (Karl Gesslein), які він надав порталу Tesmanian півтора роки тому. Багато тонкощів життя з домашніми акумуляторами Карл знає з власного досвіду: він уже більше шести років живе в досить великому будинку далеко від інфраструктури разом зі свій дружиною.

За підрахунками Гессляйна, якщо в Cybertruck буде встановлена батарея ємністю хоча б 100 кіловат-годину, то при ціні в 50 тисяч доларів його використання як домашнього накопичувача енергії вже зрівняється з економічною доцільністю з Powerwall. Але, з огляду на те, що пікап буде вельми масивним і важким, а його заявлений пробіг перевищує 300 (для версії за 50 тисяч) і 500 (70 тисяч доларів) миль, то батарея там повинна бути більшою. Деякі фанати й журналісти обережно припускають, що як мінімум в топовій комплектації з’явиться акумулятор ємністю 120 кіловат-годин.

Пікап Cybertruck знятий під час тестування на дорогах загального користування очевидцями. Його серійне виробництво почнеться вже в цьому році на новій фабриці в Техасі / © Cody Simms, Twitter

У будь-якому випадку точні значення цієї характеристики ще не відомі, так що судити про економіку такого рішення поки рано. Але сама можливість підключити електромобіль для харчування домашньої мережі – дуже корисна опція. Вона дозволить згладити наслідки відключень електроенергії, заощадить кошти власникам і полегшить життя любителям подорожей. Маск раніше писав, що така функція може з’явитися в усіх моделях Tesla. Інші виробники теж обіцяють подібні опції, зокрема Hyundai.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button