Ґаджети

Вчені винайшли батарею з паперу і бактерій

У стінах Бінгемтонського університету розробили складну акумуляторну батарею, що нагадує принцип орігамі. Головною відмітною особливістю розробки є те, що вона робиться з паперу, а живиться від бактерій. Як пояснюють вчені, виробництво таких батарей буде коштувати дешевше традиційних аналогів. Взагалі, інженери створювали щось подібне і раніше, але зазвичай біосенсори повинні працювати в парі з допоміжними пристроями. Біосенсори, які використовуються Бінгемтонським університетом, живляться самі по собі, у чому їхня незаперечна перевага.

5e709e0dbb98d4a8acdafa862e264c64

Наявний у розпорядженні співробітників університету прототип акумулятора може складатися до розміру сірникової коробки, а його виробництво обходиться всього в п’ять центів. На жаль, ємність таких батарей не розкривається, оскільки на даний момент вони навряд чи можуть похвалитися чимось зрозумілим.

«Папір дуже дешевий і до того ж біологічно розчинний», — говорить доцент Сеокхен Чой, який брав участь у створенні елемента живлення. Для свого функціонування паперова батарея з бактеріями використовує капілярні сили. Органічні речовини (які можна знайти хоч в брудній воді) в процесі бактеріального метаболізму виробляють достатньо мікроват енергії, щоб вважати батарею функціонуючої. Але перш ніж дійти до комерційного використання, акумуляторам-орігамі ще належить пройти довгий шлях зі стін лабораторії, де вони будуть проходити подальші доопрацювання.

Джерело: engadget.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button