Ґаджети

Вчені випадково винайшли вічний акумулятор

Деякі відкриття, наприклад, отримання пеніциліну, відбулися випадково. Група дослідників з каліфорнійського університету в Ірвіні несподівано для себе виявила можливість створення акумулятора, термін служби якого в рази перевищує аналогічний показник у існуючих комерційних літій-іонних акумуляторних батарей. Навіть після 200 000 циклів зарядки прототип втратив всього 5% від своєї початкової ємності.

1a88afe9decc8c8fb5286311c09f2a1e

Отримати унікальний результат вченим вдалося в процесі розробки акумулятора з твердим електролітом, більш безпечним, ніж сучасні акумулятори з рідким електролітом, які погано переносять нагрівання і є вибухонебезпечними. Створений зразок являє собою золоті нанодроти, вкриті діоксидом марганцю і ув’язнені в гелій з плексигласу, що виступає в якості електроліту. На думку вчених, гелевидний електроліт відіграє захисну роль, надаючи нанопровідникам товщиною з бактерію додаткову міцність і еластичність.

Ресурс сучасних батарей розрахований на 200 до 400 циклів перезаряду, в той час як експериментальний зразок акумулятора зумів зберегти майже початкову ємність навіть після 200 тис. циклів заряду і розряду протягом трьох місяців випробувань. Перспектива використання такого акумулятора безмежна – починаючи від мобільних ґаджетів і закінчуючи роботою в автомобілях і космічних станціях. Проте, поки це тільки прототип і розмови про комерціалізацію розробки найближчим часом не ведуться. До того ж, технологія виходить дорогою через використання золота, а сам експериментальний зразок не є кінцевим продуктом, який можна було б використати на практиці.

Джерело: slashgear.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button