Головна / Ґаджети / Кидки мобільних телефонів є національним видом спорту Фінляндії

Кидки мобільних телефонів є національним видом спорту Фінляндії

 

Карате, дзюдо, айкідо: все ще вважаєте дані види спорту незвичайними? Ви помиляєтеся. Адже у Фінляндії кидки смартфонів є національним видом спорту. І так, у змаганнях можуть взяти участь люди практично будь-якого віку, включаючи дітей. Звичайно ж, все це лише частина розваги, схожа з грою в пейнтбол, однак у випадку з Фінляндією, де все ще цінують невбивані Nokia, подібний формат приваблює.

Все почалося в 2000 році, коли в невеликому містечку з дивною назвою Савонлінна, розташованому на південному сході Фінляндії, почали проводити подібне змагання. Отже, в чому ж полягає завдання суперників? Головна мета: кинути телефон якомога далі. До речі, місцевий завод з переробки відходів у співпраці з організаторами змагання збирають всі небезпечні речовини девайсів і переробляють їх для благих цілей. Учасники змагання можуть там же придбати собі новий телефон. Плюс до всього в кінці змагання учасникам роздають цінні призи, включаючи новий смартфон.

Кожен учасник має право вибрати будь-який телефон на свій розсуд з десятка доступних. Всі телефони різні, включаючи марку, ви обираєте той, який найкращим чином лягає на долоню.


В умовах змагання забороняється в момент кидка заступати за білу лінію, якщо ж ви випадково переступили межу, вас дискваліфікують. Такі правила, і з цим нічого не поробиш, навіть враховуючи всю дивність подібного виду «спорту». Сам же девайс повинен впасти також у межах певної зони: після кидка судді вирішують прийняти кидок або дискваліфікувати. А рішення суддів, до речі, спростуванню не підлягає.

Учасникам забороняється приймати допінг: кожен повинен в обов’язковому порядку пройти тест на допінг, проте це не єдина причина, за якою учасник змагання може бути виключений. Вас можуть «вигнати» за неадекватну поведінку і в разі, якщо судді вважатимуть, що ви можете якимось чином завдати шкоди собі та оточуючим людям.

Одне з змагань проходило в серпні 2013 року, тоді перше місце серед чоловіків посів Ріку Хаверинен, його результат — 97,73 метра. Серед жінок перше місце з результатом у 40,1 метра зайняла Оса Лундгрен. А як щодо вас?

 

Натхнення: androidinsider.ru