Земля

На півночі Тихого океану знайшли паразита, який «висмоктує» креветок

Дослідники вперше виявили паразита Orthione griffenis поруч з островом Калверт в Британській Колумбії. Це найпівнічніше свідоцтво появи цього паразита.

Музей Флориди

Orthione griffenis – ракоподібні розміром з краплю – родом з Азії та Росії. За останні 30 років воно знищило популяції грязьових креветок в Каліфорнії і Вашингтоні, викликавши занепад тендітних екосистем, в яких креветки грають важливу роль. До 2000-х років паразит досяг навіть острова Ванкувер. Відкриття О. griffenis на острові Калверт, описане в новому дослідженні – серйозний стрибок паразита на північ майже на 300 кілометрів.

Паразита вчені виявили в 2017 році під час «опису» морських організмів. Більшість дослідників дотепер припускали, що цей паразит, який пожирає креветок, поширюється виключно за допомогою людського транспорту, долаючи відстані в баластних судинах суден. Але нова знахідка мікроскопічного рачка показує, що він може переміщатися в воді і самостійно.

Цей ракоподібних паразит в переддорослою частиною свого циклу ловить веслоногих рачків – проміжних господарів, які дозволяють організмам подорожувати в пошуках креветок. Ставши дорослими, паразити прикріплюються до зябер іншого ракоподібних господаря – грязьової креветки Upogebia pugettensis – і починають висмоктувати з неї кров. Зараженим грязьовим креветкам не вистачає необхідної енергії навіть для розмноження.

Тепер вчені відстежують поширення паразита на північ. Поширеність цього організму на острові Калверт показує, що незабаром він може досягти північного узбережжя Британської Колумбії і рушить далі до Аляски – верхньої межі ареалу грязьових креветок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button