Всесвіт

Вчені вивчили Всесвіт на 99%

Космологічна модель Лямбда-CDM є точним описом еволюції і великомасштабної структури Всесвіту. Її основні параметри, виміряні з точністю до 99%, що підтверджується тривалими дослідженнями космічного простору.

Ученые изучили Вселенную на 99%

Підтвердження зроблено вченими на основі спостережень за реліктовим випромінюванням за допомогою космічної обсерваторії Planck. CDM математичними методами описує еволюцію плоского Всесвіту, він виник після Великого вибуху. Розширення простору відбувається з прискоренням, які мають ненульову космологічну постійну (лямбда-член). Ця ж модель передбачає присутність холодної темної матерії і темної енергії. CDM пояснює також наявність структури реліктового випромінювання, воно є мікрохвильовим фоном. Знаходять своє відображення і пояснення розподілу галактик у просторі, легких атомів і водню, включаючи швидкість розширення вакууму. Дослідження з 2009 по 2013 рік дозволили побудувати деталізовані карти Всесвіту.

Міжнародна група вчених підтвердила дієвість CDM-моделі. Її описують кількома параметрами : щільність темної матерії, щільністю звичайної матерії, амплітудою флуктуацією, кутовим масштабом акустичних осциляцій і ступенем непрозорості середовища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button