Головна / Людина / Кондиціонери корисні для мозку людини

Кондиціонери корисні для мозку людини

Перебувати в спеку в приміщеннях без кондиціонера і тим більше працювати шкідливо для мозку. Висновок про це було зроблено співробітниками Гарвардського університету, його опублікувало видання The Independent.


Якщо людина в умовах дуже спекотної і задушливої погоди змушена проводити час в приміщеннях без кондиціонера, її мозок перестає нормально функціонувати, стверджують гарвардські дослідники. За їх словами, температура повітря в кімнаті в такому випадку не повинна перевищувати 24 градусів за Цельсієм. Кращою з погляду комфорту для мозку обстановкою є температура, наближена до 20 градусів.

Той факт, що спека «ламає» мозок, підтвердився в експерименті зі студентами з ВНЗ Бостона. Фахівці вели спостереження за тими з них, хто жив у номерах із кондиціонерами, і тими, хто займав площу в будинках дуже старої споруди без сучасного обладнання і комунікацій.

Коли випробуваним пропонувалося вирішувати розумові завдання на логіку, швидкість мислення і пам’ять, з’ясувалося, що студенти, які живуть у кімнатах без кондиціонера, міркували і реагували на 13% гірше, ніж мешканці прохолодних кімнат з кондиціонером.

Нагріваючись на сонці, будівлі акумулюють тепло і впливають на тих людей, що знаходяться в них. В умовах спеки і духоти серцево-судинна система не здатна підтримувати кровообіг в організмі не належному рівні, що в результаті пригнічує і когнітивну функцію, повідомили автори проекту.