Людина

Вчені виявили гормон, який подовжує життя

Команда вчених з Єльського університету зробила відкриття, яке може допомогти людям жити довше. Фахівці виявили гормон, що виробляється тимусом, який подовжує життя на 40%. Отримані результати показують, що підвищені рівні гормону, відомого як FGF21, захищають імунну систему від руйнівного впливу віку.

4abde0d10d775c990647bc1fbd6fb406

Тимус постійно виробляє нові Т-клітини для імунної системи, але з віком ця залоза втрачає цю здатність. Зниження вироблення нових Т-клітин в організмі може підвищувати ймовірність розвитку інфекцій і деяких видів раку у літніх людей.

У ході дослідження вчені вивчили трансгенних мишей, які мали підвищену кількість гормону FGF21. Було встановлено, що підвищення рівня FGF21 у старих мишей захищало тимус від вікової дегенерації, збільшуючи його здатність виробляти нові Т-клітини. Між тим, брак FGF21 прискорювала дегенерацію тимуса у старих мишей.

Читайте також: 

Відзначається, що FGF21 виробляється в печінці як ендокринний гормон. Його рівень зростає, коли кількість калорій обмежено і рівень глюкози в крові низький. FGF21 є метаболічним гормоном, який підвищує чутливість до інсуліну, а також індукує втрату ваги, тому в даний час терапевтичні ефекти цього гормону вивчаються для лікування ожиріння і цукрового діабету 2 типу.

Отримані дані можуть мати важливі наслідки для поліпшення імунної функції у літніх людей з ожирінням, а також для лікування таких хвороб, як рак і діабет 2 типу, підкреслюють експерти. Підвищення рівнів гормону FGF21 у літніх людей або у хворих на рак можуть стати додатковою стратегією, щоб збільшити вироблення Т-клітин, і, отже, підвищити імунну функцію, кажуть фахівці. Вони повідомляють, що майбутні дослідження будуть зосереджені на розумінні того, як FGF21 захищає від старіння тимуса, і чи буде підвищення рівнів FGF21 через вживання спеціальних препаратів подовжувати тривалість життя людини і зменшувати захворюваність, викликану віковим зниженням імунної функції.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button