Людина

Вчені: «Навіть нечасте вживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку»

Нове дослідження, проведене японськими вченими, зруйнувало міф про нешкідливість вживання алкоголю в малих кількостях. Виявилося, що навіть нерегулярний прийом алкоголю підвищує ризик розвитку раку.

Хоча деякі дані пов’язують обмежене споживання алкоголю з більш низькими ризиками певних видів раку, навіть легке пиття може підвищувати шанс розвитку онкологічних захворювань в цілому. Вчені з Токійського університету і Школа громадського здоров’я Гарварду вивчили інформацію за період 2005-2016 років. Група проаналізувала клінічну інформацію про 63,2 тисячі хворих на рак і 63 тисячах контрольних осіб, порівнянних за статтю, віком і датою госпіталізації. Всі учасники повідомляли про середню кількість випитого алкоголю щодня і тривалості вживання спиртного.

Експерти припустили, що помірний вплив спирту на організм протягом 10 років (від одного до двох напоїв щодня) підвищує ймовірність появи злоякісної пухлини на 5%. При цьому, тенденція залишалася однаковою, навіть при обліку біологічної статі, шкідливих звичок і професії. Це дозволяє говорити про малий вплив побічних факторів на результати дослідження, яке охоплювало декаду. Варто відзначити, що ракові клітини спостерігалися у різних місцях, включаючи кишківник, шлунок, груди, простату і стравохід. Лікарі рекомендують відмовитися від спиртних напоїв в молодості, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»