Аналітика

Який стан атомної енергетики сьогодні?

1.У 2016 році в світі підключили до мережі 10 атомних реакторів.

А 3 вивели з експлуатації: по одному в РФ, США і Японії.

Всього станом на 1 вересня 2017 року в світі працює 477 атомних реакторів — найбільша кількість за всю історію. Будувалися 56, заплановані до будівництва — 160.

2. Америка — один зі світових лідерів з виробництва палива для АЕС

[box type=”warning” ]Хоч самі США виробляють на АЕС лише 20% електроенергії. Але американська приватна компанія Westinghouse Electric Company займає одне з провідних місць з виробництва палива для АЕС. У список найбільших також входять французька AREVA, російська ТВЕЛ і американська Global Nuclear Fuel. Саме у Westinghouse і ТВЕЛ Україна купує паливо.[/box]

В Україні з фінансової точки зору доцільно добувати лише половину уранових запасів: 116 тисяч тонн з 221 тисячі загальних запасів.

Попит на уран в 2014 році в Україні склав 2480 тонн, видобуток у 2016-му — 1005 тонн. Прогноз видобутку в 2035 році — 3800 тонн. Але потужностей для виробництва власного ядерного палива в Україні поки що немає.

3. У 2016 році почалося будівництво трьох реакторів

Два в Китаї і один в Пакистані. Піднебесна — основний будівельник реакторів у світі. Ця країна в 2015 році інвестувала в шість реакторів 18 мільярдів доларів США. У той же час в поновлювані джерела енергії інвестиції за той же період склали 100 мільярдів доларів.

4. Більшість реакторів відпрацювали 30 або більше років

Таких 60%. Середній час побудови нового — 68 місяців.

5. В Україні 52% електроенергії виробляється на АЕС

У світі частка атомних електростанцій у виробництві електроенергії становить 11%, в ЄС — 27%.

6. Вісім німецьких реакторів виробляють більше електроенергії, ніж п’ятнадцять українських

За обсягом виробленої на АЕС електроенергії Україна займає 8 місце у світі.

АЕС — важливе джерело електроенергії для України. Хоча деякі країни від них відмовляються: Німеччина планує зробити це до 2022 року, Тайвань і Бельгія — 2025. Австралія, Греція, Нова Зеландія, Норвегія і багато інші країни, у яких немає АЕС, відмовилися від існуючих на той момент програм їх будівництва. А Австрія навіть забороняє імпортувати електрику, вироблену на АЕС в інших країнах. Франція, навпаки, веде активні дослідження в цій індустрії, в країні працюють 58 реакторів.

[box type=”shadow” ]Україна поки що не збирається відмовлятися від ядерної енергетики, продовжуючи терміни експлуатації АЕС. Але це не привід побоюватися за безпеку. Продовження строку — це масштабна модернізація, після якої АЕС може працювати ще десятки років без проблем. Небажання України наслідувати приклад багатьох європейських сусідів пов’язано з тим, що АЕС виробляють найбільш дешеву електрику серед всіх електростанцій, а також відсутність інвестицій для будівництва електростанцій, які прийшли б на заміну АЕС.[/box]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button