Людина

Вчені визначили елементи способу життя, пов’язані з депресією

Опитування показало, що комбінація фізичних навантажень, здорового харчування та сну допомагає впоратися з пригніченим настроєм і депресією, а куріння і екранний час, навпаки, провокують їх.

Image by Pete Linforth from Pixabay

Опитування провела команда з Дослідницького інституту в Уестміді, Австралія. Вчені відібрали 85 тисяч учасників віком від 37 до 73 років. Добровольці повинні були відвідувати центри Біобанку Великобританії і передавати дані про своє фізичне і психічне здоров’я. Серед іншого вони проходили анкети, інтерв’ю та медичні обстеження.

Учасників поділили на дві групи: в одну входили люди, які страждають від великого депресивного розладу або вже пережили його; в другу, контрольну, входили ті, хто ніколи не мав психічних розладів. Респондентів з важкими психічними захворюваннями, такими як шизофренія і біполярний розлад, виключили з дослідження.

Вчені проаналізували шість ключових елементів способу життя: харчування, сон, фізична активність, час біля екранів гаджетів, куріння і частота вживання алкоголю. Інформацію зібрали за допомогою опитувальників. Також добровольці пройшли опитування на виявлення пригніченого настрою і депресії. Подробиці опубліковані в журналі BMC Medicine.

Результати показали, що сон від семи до дев’яти годин на день і зниження екранного часу здатні захистити від депресивних настроїв здорових людей і пацієнтів з Великим депресивним розладом. Контроль харчування виявився ефективним тільки для учасників без психічного захворювання.

Також автори дослідження виявили, що куріння тютюну робило людей більш пригніченими, а ось вживання алкоголю, навпаки, допомагало тим, хто страждає на депресію. Вчені припускають, що вони використовують алкоголь для самолікування: сп’яніння рятує від сильних переживань. При цьому позитивний ефект був незначним і губився серед негативних наслідків вживання алкоголю.

Автори роботи відзначили, що опитування не показало користь від вправ: ймовірно, це пов’язано з тим, що респонденти не були чесними, коли говорили про рівень своєї фізичної активності. Тим більше під час попередніх досліджень фахівці британського Біобанку з’ясували, що спорт дійсно може стати профілактикою депресії.

«Це дослідження вперше оцінює вплив такої великої кількості елементів способу життя на симптоми великого депресивного розладу», – заявив професор Джером Сарріс, співавтор роботи. У майбутніх дослідженнях вчені збираються проаналізувати ще більше факторів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments