Фото

Вчені вперше спостерігали за відновленням коралів в море. Раніше вважалося, що це неможливо!

Корали навчилися відновлювати свою популяцію. До такого висновку прийшла міжнародна група екологів з Вільного університету Берліна і Університету Барселони.

Корали складаються з сотень тисяч крихітних поліпів, який створюють твердий зовнішній скелет з карбонату кальцію і прикріплюються до морського дна. Підвищення температури просто вбиває корали — Великий кораловий риф в Австралії може повністю зникнути протягом декількох десятиліть.

Кораловий покрив іспанських островів Колумбретес на 25% зруйнувався з-за сильної спеки в 2003 році. Проте 38% з цих поліпів відновили свою колонію: вони зменшили свої розміри, частково відмовилися від початкового скелета і викинули симбіотичні водорості для забезпечення їх поживними речовинами.

Поступово поліпи вросли назад і відновили корал. Після цього вони змогли наново колонізувати мертві зони за допомогою бутонізації.

При цьому вчені вперше спостерігали за відновленням коралів. Незважаючи на це, швидкість росту таких коралів становить не більше 3 мм в рік, тоді як за одне літо у Великому кораловому рифі може гинути до 7% від всієї популяції.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть