Головна / Технології / Вчені: Комп’ютери майбутнього можуть бути створені з мізків свині і бактерій

Вчені: Комп’ютери майбутнього можуть бути створені з мізків свині і бактерій

Австралійські вчені заявили про те, що комп’ютери майбутнього можуть бути створені на органічній основі. Для цього можна використовувати мізки свиней і різні бактерії.

Учені розповідають, попри те, що сучасні комп’ютери мають дуже високу продуктивність, вони так і не навчилися робити дві справи одночасно. Це може здатися дивним, адже обчислювальна техніка здатна обробляти мільярди сигналів в один момент часу, але це не зовсім так. Вчені пояснили, комп’ютери дійсно можуть робити багато справ одночасно, але це відбувається із-за поділу їх можливостей. Одна частина пристрою робить одну справу, а інша – зовсім інше. Людський мозок діє інакше, один і той же нейрон здатний одночасно виконувати кілька дій.

Австралійські вчені хотіли отримати комп’ютер майбутнього, який використовує схожий принцип роботи. Для створення свого дослідного прототипу вони використовували крихітні обчислювальні пристрої, створені з таких біокомпонентів: кролячий м’яз, мозок свині і бактерії. Такому незвичайному комп’ютеру поставили завдання, і він зміг його виконати. Вчені відзначають, ще однією сильною стороною таких обчислювальних систем стане їх живучість. Біологічні компоненти, особливо бактерії, куди складніше пошкодити, якщо порівнювати зі звичайними комплектуючими.